حالت شب

آخرین مقالات با بارگذاری نامحدود

آیا ایران در مورد ذخیره اورانیوم غنی شده خود بلوف می...

0
به نظر می رسد تهران برای تحت فشار قرار دادن بایدن برای تخفیف تحریم ها در مورد انرژی هسته ای خود اغراق می...

سهم ایران در سازمان اکو چقدر هست؟

0
کارشناس مسائل خاورمیانه فروغ رحیمی نیا اکو مخفف نام یک سازمان اقتصادی منطقه ­ای است. طبق اساسنامه این سازمان، اکو برای بهبود شرایط توسعه اقتصادی...

حمایت اروپا از توافق با ایران بخشی از مشکل است

0
فرانسه و آلمان مدتهاست که برای توافق هسته ای با ایران تلاش می کنند. وقتی جو بایدن اعلام کرد که آمریکا می خواهد دوباره در برجام حضور یابد ، پاریس و برلین بر این خواسته بیشتر دمیدند. در واقع ، آنها واشنگتن را ترغیب کردند که سریع خودش را به توپ برساند. وزیر امور خارجه آلمان اظهار داشت: "تعلل ورزیدن به نفع هیچ کس نیست".

چرا چین در بحران آب به ایران کمک نمیکند

0
ایران با بحران آب مواجه است که منشع اصلی آن تحریم های آمریکا است که خانواده ها ، کشاورزان ، دامداران را تحت تأثیر قرار داده و باعث قطع مکرر برق شده است ، ایران با بدترین خشکسالی در 50 سال گذشته روبرو است. و چین تنها متحد استراتژیک و قدرتمند ایران در این شرایط حساس و بحرانی به او کمک نمی کند. چرا؟ آیا اساساً چین ایران را متحد خود می داند، آیا اصلا بقا جمهوری اسلامی برای چین اهمیتی دارد؟

تاثیر تحریم های عربستان بر اقتصاد قطر (2017-2020)

0
قطر درژوئن سال 2017 توسط عربستان محاصره اقتصادی شد و اقتصادش با رکود مواجه گردید. با اعمال این تحریم ها تجارت زمینی و هوانوردی این کشور دچار تاثیرات منفی شد . همچنین در تامین نیازهای غذایی، این کشور با مشکلاتی روبرو شد .اما کشور قطر با اتخاذ سیاست هایی توانست فشار اقتصادی را کاهش دهد و حتی در سال های بعد از محاصره به رشد اقتصادی برسد .

محبوب‌ترین ها

داغ‌ترین اخبار